Gdynia atrakcje w pobliżu, kalendarz wydarzeń i imprez w Gdyni.

98 urodziny Gdyni

98 urodziny Gdyni

Koncert w hali Polsat Plus Arena Gdynia, uroczysta sesja Rady Miasta w Teatrze Miejskim, widowiskowy pokaz dronów czy oprowadzania po muzealnych zakamarkach i wystawach – to tylko część wydarzeń, które są organizowane z okazji 98. urodzin Gdyni. Świętowanie rozpocznie się 4 lutego o godz. 10.00 mszą świętą w bazylice przy ul. Armii Krajowej 26. Najwięcej będzie się jednak działo od 9 do 10 lutego. Zarezerwujcie sobie czas i celebrujcie tę ważną rocznicę razem z nami.

Świętowanie z okazji 98. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich rozpocznie się już 4 lutego o godz. 10.00 mszą świętą w bazylice przy ul. Armii Krajowej 26. Natomiast oficjalne miejskie uroczystości odbędą się 10 lutego o godz. 12.00 przy pomniku Polski Morskiej.

Po uroczystościach przy pomniku (10.02) prezydent Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza mieszkańców do hali Polsat Plus Arena Gdynia. Tu świętujemy od godz. 12.30 do 17.00. Tegorocznym motywem przewodnim będą lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. Atrakcje i program przygotowano przede wszystkim z myślą o gdyńskich seniorach.

Od godz. 12.30 do 15.30 zapraszamy:

  • do strefy urody i zdrowia na wizaż,
  • na porady podologa, dietetyka, fizjoterapeuty, kosmetologa, dermatologa, farmaceuty,
  • na badanie poziomu cukru i ciśnienia,
  • do korzystania ze strefy foto, kawiarni,
  • na warsztaty kreatywne w klimacie lat 70. i 80.


Natomiast o godz. 15.30 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji urodzin Gdyni pt. „Tyle słońca w całym mieście, czyli niezapomniane przeboje lat 70. i 80.” w wykonaniu znakomitych artystów.

Z okazji 98. urodzin Gdyni prezydent miasta Wojciech Szczurek zaprasza na wyjątkowe wydarzenie plenerowe pt. „Podniebny Taniec 250 Dronów”.

„Słyszycie te dźwięki? Szum morskich fal, obijające się na wietrze linki masztów, odległe odgłosy prac portowych, skrzeczące śmiechy mew w marinie…”. Tak rozpoczniemy efektowne urodzinowe widowisko. Na gdyńskim niebie pojawi się dwieście pięćdziesiąt dronów w największym w Polsce tańcu świetlnych dronów. To wspaniałe widowisko odbędzie się na gdyńskiej plaży w Śródmieściu. Pokażemy osiem trójwymiarowych figur, które opowiedzą historię naszego miasta. Pokazowi towarzyszyć będzie narracja, która uzupełni pokaz muzyką i opowieścią.

Widzów zapraszamy do Strefy Widza znajdującej się w okolicy pomnika gdyńskich rybek na bulwarze. Z tego miejsca będzie najlepszy widok na rozświetlone dronami niebo. Widowisko będzie dobrze widoczne z bulwaru i w mniejszym stopniu z innych miejsc znajdujących się w okolicy plaży Śródmieście. W Strefie Widza słychać będzie uzupełniający widowisko podkład muzyczny.

Kiedy i gdzie? Pokaz odbędzie się 10 lutego o godz. 19.00 na plaży Śródmieście i potrwa około 10 minut, dlatego warto przyjść chwilę przed czasem.

Gdynia zaprasza mieszkańców i nie tylko.

Więcej informacji na :

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/98-urodziny-gdyni,8919/gdynia-ma-98-lat-swietujmy-razem-579259,579259?did=95179